دانلود مجموعه آموزش زبان انگلیسی Effortless English

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
مجموعه Effortless English

مجموعه Effortless English یکی از بهترین و قدیمی ترین مجموعه ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی می باشد. این مجموعه و روش های استفاده شده در آن توسط فردی به نام A.J Hoge تولید و ابداع شده است. این مجموعه در ۶ سطح مختلف تولید شده است که عبارتند از: ۷Rules, New Method, Flow English, Business Lessons, Power English, Read English Conversation Pack. مجموعه حاضر سعی کرده است زبان انگلیسی عامیانه را به مخاطبان خودش آموزش دهد؛ یعنی همان نوع زبانی که توسط عموم مردم صحبت می شود و نه آن زبان رسمی که در کتاب ها و دیگر موقعیت های رسمی استفاده می شود و مردم از آن استفاده چندانی نمی کنند.

مجموعه Effortless English عمدتا شامل فایل های صوتی و فایل های pdf می باشد. مجری مجموعه خود آقای A.J Hoge می باشد و نحوه آموزش به این صورت می باشد که برای هر موضوع مجری داستان کوتاهی را در قالب یک فایل صوتی بیان می کند، سپس در یک یا چند فایل صوتی دیگر پرسش و پاسخ را در خصوص آن داستان انجام می دهد. از زبان آموزان انتظار می رود که زمانی که مجری سوالی را در خصوص داستان اصلی می پرسد قبل از آنکه مجری آن سوال را پاسخ دهد، به سوال جواب دهند. همچنین متن نوشتاری فایل صوتی داستان اصلی نیز در یک فایل صوتی قرار داده شده است تا در صورتی که زبان آموزان بخشی از داستان را متوجه نشوند بتوانند متن نوشتاری مربوط به آن را پیدا و متوجه شوند. برای هر داستان همچنین فایل صوتی دیگری نیز وجود دارد که آقای A.J Hoge داستان را مجددا می خواند و واژگان آن داستان را توضیح می دهد. البته برای برخی از داستان ها، در فایل pdf علاوه بر متن نوشتاری معنی واژگان دشوار آن داستان نیز (به زبان انگلیسی) نوشته شده است. تمامی پادکست های این مجموعه را می توانید از انتهای این پست به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

مجموعه  Effortless English براساس ۷ قانون اصلی تولیده شده اند که در صورتی که یادگیری خود را براساس این ۷ قانون قرار بدهید سرعت یادگیری زبان شما به نحو قابل چشمگیری بیشتر خواهد شد. این ۷ قانون موارد زیر هستند:

 

قانون اول

براساس این قانون نباید کلمات یک زبان را به صورت جدا از متنی که در آن استفاده شده اند یاد گرفت، بلکه باید دیگر کلماتی که به همراه کلمه موردنظر استفاده شده اند را به همراه آن کلمه یاد بگیریم چرا که سرعت یادگیری ما با استفاده از این روش ۴ تا ۵ برابر بیشتر است. مثلا فرض کنید در جایی شما با جمله I was wondering if برخورد می کنید و فکر می کنید که باید معنی کلمه wonder را در یک دیکشنری جستجو کنید… اما شیوه اصولی و علمی تر به این صورت می باشد که شما معنی و کاربرد همه کلمات این جمله را با هم یاد بگیرید! با این روش شما قادر خواهید بود که زبان را به صورت مفهومی تر یاد بگیرید.

 

قانون دوم

قانون دوم Effortless English بر این عقیده استوار است که از آنجایی که مطالعه گرامر (دستور زبان) زبان آموزان را در صحبت کردن زبان کند می کند چرا که آنها را وادار می کند در حین صحبت کردن در خصوص قواعد فکر کنند، نباید گرامر را مطالعه کرد. این قانون به روش یادگیری زبان مادری توسط کودکان اشاره می کند که بوسیله آن کودکان زبان را بدون اینکه گرامر را مطالعه کنند به صورت غیر مستقیم یاد می گیرند و در نتیجه زمانی که آنها زبان مادری شان را صحبت می کنند بدون اینکه به قواعد خاصی فکر کنند آن را به صورت روان و طبیعی صحبت می کنند.

 

قانون سوم

قانون سوم Effortless English این است در خیلی از سیستم های آموزش زبان آموزش زبان انگلیسی بر پایه خواندن (استفاده از کتاب ها) است، ولی گوش دادن بسیار مهمتر از خواندن است. براساس این قانون شما می بایست خواندن کتاب هایی که برای آموزش زبان طراحی شده اند را متوقف کنید و به جای آن هر روز به مدت ۱ تا ۳ ساعت به منابع شنیداری [فایل های صوتی و فیلم های معتبر] گوش کنید، و به همین دلیل است که سیستم Effortless English یک سیستم مبتی بر گوش دادن است.

 

قانون چهارم

این قانون توصیه می کند که در یادگیری واژگان اولویت شما باید کیفیت باید تا اینکه کمیت. به بیانی دیگر، یادگیری با کیفیت همواره کند و عمیق است و تکرار در آن زیاد صورت می گیرد. مثلا اگر شما می خواهید به یک کتاب صوتی گوش کنید، قبل از اینکه به فصل دوم کتاب بروید باید ۳۰ بار به فصل اول آن گوش داده باشید. همچنین برای اینکه در یادگیری واژگان به کیفیت توجه داشته باشیم، اینکه ما فقط معنی یک کلمه را بدانیم کافی نیست، بلکه باید موارد دیگر از جمله تلفظ، نقش دستوری آن کلمه (اسم، فعل، قید…)، اینکه حرف اضافه ای بعد از کلمه بکار می رود یا خیر… را نیز درباره آن کلمه بدانیم.

 

قانون پنجم

قانون پنجم از مجموعه Effortless English در زمینه مطالعه اصولی گرامر (دستور زبان) است؛ براساس این قانون برای مطالعه گرامر زبان آموزان باید به داستان های صوتی که از مبحث گرامری موردنظر خود در آنها استفاده می شود استفاده کنند. اگر زبان آموزان بتوانند به یک داستانی که نسخه های مختلفی داشته باشد به نحوی که در هر نسخه از آن داستان جزئیات متنوع تری گنجانده شده باشد، می توانند یادگیری با کیفیت تریداشته باشند. با استفاده از این روش زبان آموزان قادر خواهند بود به صورت اتوماتیک (همانند فردی که زبان مادری خود را صحبت می کند) مباحث دستوری مختلف را در مهارت گفتاری خود استفاده کنند.

 

قانون ششم

قانون ششم در خصوص نوع زبانی است که زبان آموزان باید یاد بگیرند. همانطور که می دانید دو نوع انگلیسی رسمی و انگلیسی غیررسمی (عامیانه) وجود دارد. براساس قانون ششم Effortless English، اگر هدف شما از یادگیری، زبانی است  که عموم مردم آن را صحبت می کنند، باید زبان انگلیسی عامیانه را یاد بگیرید نه انگلیسی رسمی که در کتاب ها (از جمله کتاب هایی که برای آموزش زبان انگلیسی طراحی شده اند)، مقالات و دیگر موقعیت های رسمی استفاده می شود. انگلیسی عامیانه در فیلم ها، مجلات، برنامه های تلویزیونی، داستان ها… استفاده می شوند.

 

قانون هفتم

قانون هفتم و آخر بیان می کند که به جای استفاده از تکنیک گوش کنید و تکرار کنید (که در اغلب کتاب های آموزش زبان و در خیلی از کلاس های آموز زبان از آن استفاده می شود) استفاده نشود. به جای استفاده از این روش باید از تکنیک گوش دادن و انجام پرسش و پاسخ استفاده کرد. یعنی پس از اینکه زبان آموزی به یک فایل شنیداری گوش می کند می کند باید سوالاتی از اون در باره آنچه که گوش داده پرسیده شود و آن زبان آموز نیز می بایست آن سوالات را پاسخ دهد.

4 Comments:

  1. Hello to all. Excellent post. We have the link to the BBC podcast but can we get the download link for Effortless? Best regards
    سلام به همه. پست عالی ما پیوند پادکست بی بی سی را داریم اما آیا می توانیم لینک دانلود Effortless را دریافت کنیم؟ با سلام و تشکر فراوان and thank you very much

  2. من با استفاده از پادکست‌های BBC توانستم دایره لغات موضوعی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس افزایش دهم. برای تقویت دایره لغات خود از طریق گوش کردن به پادکست های BBC میتوانید فایل زیر را به همراه پادکست ها دانلود و استفاده کنید.
    https://www.researchgate.net/publication/350399658_BEST_OF_BBC_6_MINUTE_ENGLISH_FOR_IELTS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

هفت روز , هفت داستان واقعی 
 هدیه ویژه برای شما  لیسنینگ با داستانهای واقعی
برای دریافت هدیه موبایل خودت رو وارد کن
دریافت هدیه لیسنینگ
close-link