يك نمونه از ازمون واقعي اسپیکینگ آیلتس

ازمون اسپیکینگ ایلتس
ازمون اسپیکینگ ایلتس

آیلتس (به انگلیسیIELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای سامانه جهانی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

در فیلم زیر یک نمونه آزمون واقعی اسپیکینگ آیلتس برای آشنایی شما قرار داده شده است .

این مطلب  رو از دست ندید : منابع خودخوان آزمون آیلتس

 

آزمون واقعی اسپیکینگ آیلتس

 

 

Speaking

بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد، یک امتحان بصورت مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.

بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد.

در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به  یک یا دو سؤال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید.

در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.

این مطلب هم عالیه : جزییات رو رها کنیم یاد بگیریم همیشه تصویر بزرگتر رو ببینیم .

 

 اسپیکینگ آیلتس

نکاتی کوتاه در مورد اسپیکینگ آیلتس مناسب برای همه سطوح :

در اسپیکینگ چهار فاکتور نمره دهی وجود دارد که هر کدام به مقدار مساوی (یک چهارم یا بیست و پنج درصد)  در نمره نهایی تاثیر می‌گذارند.

۱٫ روان صحبت کردن ( نبود مکث بیش از دو ثانیه و تکرار بی مورد، مِن مِن کردن…)

۲٫ واژگان درست و مناسب و سطح بالا ( نمره بالای ۶ فقط مختص کسانی است که از واژگان سطح بالا استفاده میکنند: کالوکیشن،  اصطلاحات و ایدیوم ها و واژگان کم کاربرد)

۳٫ گرامر درست و سطح بالا (نمره بالای ۶ فقط مختص کسانی است که گرامر پیچیده استفاده میکنند: clause های وابسته،  انواع شرطی ها،  passive modals… )

۴٫ تلفظ ( دقت کنید که تلفظ ارتباطی با لهجه بریتیش یا امریکن… ندارد،  بلکه رعایت فاکتورهای استرس، اینتونیشن و چانکینگ است.)

در کل بر عکس رایتینگ، در اسپیکینگ زیاد مهم نیست که چه میگوییم،  مهم چگونگی گفتار است که هر چهار فاکتور فوق در آن رعایت شود.

 

Related Posts

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.